MČR v rogainingu 2021

26.–27. června 2021

Novinky

6. 7. 2021

Uplynul týden od zveřejnění výsledků, žádné protesty neevidujeme, tudíž je prohlašujeme za oficiální a neměnné. Nashledanou na dalších akcích ČAR.

1. 7. 2021

25. MČR v rogainingu se zúčastnilo celkem 163 závodníků z Čech, Slovenska, Polska, Německa a Ruska. 83 z nich vystartovalo v mistrovské, 24hodinové kategorii.
Připravil jsem JPG náhled závodní mapy (150 DPI, 2.5 MB), abyste si mohli dokreslit chybějící skály a logo osmistovek Žďárských vrchů :-). Na osmistovky, které proběhnou 18. 9. 2021, vás srdečně zvou spolupořadatelé rogainingu z  Bratrstva Žďárských vrchů.

30. 6. 2021

Žádná mapa není dokonalá. Občas z ní něco vypadne, třeba louky nebo skály, a někdy jí dokonce do finální podoby musí dopomoci až účastníci závodu. Ti na mapě letošního rogainingu objevili druhou pivní jámu, o které pořadatelé neměli vůbec tušení. Nachází se na modré turistické značce, která vede od obce Javorek na Prosíčka, GPS souřadnice: 49.6506700N, 16.1797481E, poloha na mapách.cz. Má i svůj facebook. Třeba jí využijete na svých cestách po Vysočině.

29. 6. 2021

Ve fotogalerii postupně zveřejňujeme fotky od pořadatelů i závodníků. Kdo něco nafotil, může mi poslat odkaz, nebo fota nasdílet přes facebook „Máme rádi rogaining“.

28. 6. 2021

Sláva, i letošní rogainingové mistrovství proběhlo úspěšně. Děkujeme všem účastníkům za přístup a i předvedené výkony. Zveřejňujeme předběžné výsledky. Prosíme o kontrolu, případné chybky opravíme.
Fíša mezitím zpřístupnil zakreslování postupů na Playmaps, můžete nahrávat GPS logy i zakreslovat své víkendové postupy ručně:

23. 6. 2021

Zveřejňujeme pokyny MČR 2021. Všechny čelovky Lucifer jsou už beznadějně vypropůjčeny.
Dnes uzavřeme příjem elektronických přihlášek a začneme balit na rogainingový víkend.
Stále ještě evidujeme pár týmů, které nezaplatily vložné. Prosíme dvojice Počkaj na mňa (? s placením?), Run The World (? už jste doběhli?) a Potkali se u Kolína (doufám, že před pobočkou banky), aby tak neprodleně učinili, popř. nám zaslali potvrzení o provedení platby.

22. 6. 2021

Dnes jsem domluvil víkendovou pohotovost na Vorlově pivní jámě. Její správce tam nově nainstaloval zvon, kterým ho kolemjdoucí mohou přivolat, pokud se zásoby začnou tenčit.
Mapy už máme vytištěny, po nás teď v Žaketu začnou tisknout druhý nejdůležitější závod letošního roku, Mistrovství světa v orientačním běhu :-).

20. 6. 2021

Výběr závodních kontrol je hotov, máme olístečkováno. Na focení nebyl moc čas, přibylo jen pár snímků.

Osobně jsem ověřil křižáneckou hospodu Za řekou. Bohužel, v pátek i v sobotu jsem měl smůlu, až do konce června zavírají už ve 20:00. Páteční večeři si raději zajistěte cestou, popř. z vlastních zásob. Krámek, obecní cukrárna + prodej zmrzliny na návsi fungují. Bernarda 11° vám po zaplacení natočí pořadatelé.

Dokreslujeme poslední aktualizace mapy, v úterý jí pošleme do tiskárny. Doufám, že do té doby zaplatí vložné i poslední opozdilci.

18. 6. 2021

V některých partiích nabídneme závodníkům hned několik variant občerstvení. Kromě hospod a studánek např. Vorlovu pivní jámu, v mapě značenou speciálním symbolem lahváče. Loni v listopadu nejmenovaný dobrodinec v reakci na uzavření restaurací vykopal jámu, umístil do ní bednu, kterou pravidelně doplňuje lahváči piva, popř. i nealko nápoji. Funguje na principu, že dobří lidé ještě nevymřeli. Po zaplacení 20 Kč do kasičky si nahodilý kolemjdoucí může vybrat a vypít libovolný nápoj. Po dobu rogainingu máme domluveno posílené zásobování. Více informací na Vorlově facebooku.

Odvážlivci si mohou i mléko nadojit. Stačí přelézt dvojitý elektrický ohradník a nějak se domluvit s bejkem, který dělá kravičkám společnost :-).

17. 6. 2021

Včera jsem začal potvrzovat přihlášky. Pokud máte pocit, že jsem vaší platbu v seznamu přihlášených týmů zapomněl odškrtnout, nebo naopak omylem uznal, tak se ozvěte. Týmy, které dosud nezaplatily, nechť tak neprodleně učiní.

Zítra, v pátek 18. 6., končí příjem přihlášek za základní startovné. Ještě pár dní dáme šanci opozdilcům, ale pak už budeme muset objednávku tisku map odeslat do Žaketu. Jelikož účast dle očekávání není zrovna nejvyšší, nezaplacené výtisky si nemůžeme dovolit. Zatím evidujeme něco málo přes sto závodníků, snad do neděle přibydou další.

16. 6. 2021

Na závod si můžete zapůjčit omezený počet čelovek Lucifer M4/M5 a Lucifer S. Více informací o čelovkách (světelný výkon, výdrž) najdete na stránkách výrobce www.luciferlights.net.

Dva kusy už byly zamluveny po telefonu, pro dva si rogaineři došli rovnou k Luciferům, takže nyní už zbývá posledních 6 kusů. Půjčovné 50 Kč se platí na prezentaci, objednávejte prostřednictvím emailu: tojnar@gmail.com. Rozhoduje čas, kdy mi objednávka přistane ve schránce.

15. 6. 2021

Vláďa Marek, 43 let, hledá parťáka/parťačku pro dvanáctihodinovku. Běhat nechce, chce to obejít pokud možno svižnou chůzí, celkový průměr do 5 km/h. Zájemci hlaste se na mail pořadatele: tojnar@gmail.com
Už má s kým běžet.

10. 6. 2021

Ve fotogalerii přibyly další dva odkazy na fotky z příprav rogainingového závodu.

9. 6. 2021

Abychom byli in, vytvořili jsme logo závodu a propagační leták. Asi bychom teď měli uspořádat tiskovou konferenci, a po přinesení předsednictva ho prostřednictvím tiskového mluvčího představit veřejnosti. ČAR má ovšem jen mluvky, kteří se zatím pohybují bez cizí pomoci, a preferují on-line formu prezentace. Každý se teď může pokusit uhodnout, jaký skalní útvar nedaleko závodního centra logo znázorňuje.

4. 6. 2021

Konečně se podařilo přemoci počítačové démony a můžeme spustit přihláškový systém. Ba i rozpis už máme. Tož se začněte přihlašovat, jinak se vám vykašlu na mapování :-).

26. 5. 2021

O víkendu jsme se Sádlem oběhali pořádný kus závodního prostoru a závazně domluvili shromaždiště. Mně se podařilo i trošku nastydnout, jaro na Vysočině je letos chladné a vlhké. Omrkněte první fotky z terénu.

13. 5. 2021

Stejně jako loni, i letos se parta nadšenců pokusí připravit MČR v rogainingu. Mělo by proběhnout o víkendu 26.–27. června na Vysočině. Základní mapu máme již v zásadě hotovou, začínáme vybírat místa vhodná pro kontroly. Zařizujeme povolení (lesáci, CHKO) a zkoušíme oslovit majitele pozemků, použitelných jako shromaždiště. Doufáme, že do konce června se limity počtů účastníků venkovních akcí ještě navýší, nicméně v krajním případě dokážeme vystartovat závodníky klidně po třídách o 30 žácích.

Zatím zveřejňujeme klíčové rozhodovací termíny (pouze orientační):

  • 31. 5. 2021 – vyjasnění shromaždiště (kemp se stany nebo hard core start z parkoviště…)
  • 1. 6. 2021 – zveřejnění rozpisu, spuštění přihlášek
  • 21. 6. 2021 – finální rozhodnutí o konání či zrušení závodu a vrácení vložného